KONST / Litografier / Färglitografi 15054303
nr 1505 4303
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Krokus. Signerad -89. Färglitografi, bildmått: 31x34 cm, yttermått inklusive ram: 48x49 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 november 2022
kl 19:57:55
26/11 12:45:14
28/11 19:53:40
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås